Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

NÖROLOJİ

Örnek Resim

NÖROLOJİ KLİNİĞİ


Tarihçe:

Nöroloji Anabilim Dalı , 01.02.2009 tarihinde Yrd Doç. Dr Arzu Çoban ’nın göreve atanması ile kurulmuştur.Halen 3 öğretim üyesi ile çalışmalarına devam etmektedir

Eğitim:

Nöroloji Anabilim Dalı olarak eğitim-öğretim yılında Tıp fakültesi 3. Sınıf öğrencilerinin sinir ve kas-iskelet sistemleri ders kurulu , 5. Sınıf öğrencileri için 4 haftalık nöroloji stajı ve 6.sınıf öğrencileri için seçmeli stajımız vardır.
Nöroloji Anabilim dalı içinde makale ve seminer sunumları haftada birkez ve Psikiyatri Anabilim dalı ile ortak vaka ve seminer sunumları ayda bir kez yapılamaktadır.
6 ayda bir bölgesel(Kütahya,Çanakkale,Afyon ve Balıkesir Tıp fakülteleri Nöroloji Anabilim dalları) vaka sunumları ve bilimsel çalışmalar sunulmaktadır.

Poliklinik:

Nöroloji polikliniği poliklinik binasında 2. Katta hizmet vermektedir.Haftada 5 gün mesai saatleri içinde 3 öğretim elamanı ve 1 sekreter ile 1200-1500 aylık poliklinik,konsültasyon hizmeti verilmektedir.
Öğretim üyelerimiz Dr Nermin Tepe, Dr Ü.Serpil Sarı, Dr Gülseren Büyükşerbetçi tarafından mesai dışı özel öğretim üyesi muayenesi yapılmaktadır.

Servis:

Nöroloji kliniği servisi ,yataklı servis binasının 5. Katında Dermatoloji,Enfeksiyon hastalıkları,Gögüs hastalıkları ile ortak olarak kullanmaktadır.Ortalama ayda 30-50 hasta yatışı yapılmaktadır.

Elektrofizyoloji Laboratuvarı:

Elektrofizyoloji laboratuvarımızda Elektromyelografi (EMG) ve Elektroensefalografi (EEG) biriminde haftanın 5 günü işlemler yapılmaktadır.

Nöroloji Anabilim Dalında Yapılan İşlemler:

-Hareket bozuklukları(distoni),spasidite ve kronik migren başağrısı hastaları için Botılınum Toksin uygulaması
-Elektromyelografi (EMG) biriminde iletim ve iğne EMG,Uyarılmış potansiyel çalışmaları(VEP,SEP,BAEP)
- Elektroensefalografi (EEG) biriminde çocuk ve yetişkin için rutin EEG,aktivasyanlu ve uyku aktivasyonlu EEG çalışmaları
-Başağrısı hastalarında tetik nokta enjeksiyonları
-Ekibimizin iskemik serebravasküler hastalıklarda trombolitik tedavi deneyimi bulunmaktadır
-Hareket bozuklukları,demiyelinizan hastalıklar,nöromuskuler hastalıklar,demans,epilepsi,başagrısı ,inme hastalık gruplarına ait ileri tetkik,tanı-tedavileri yapılmaktadır.

 


Resim Galerisi

İletişim

  • © 2018 Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
  • Çağış Yerleşkesi.10145 Bigadiç yolu üzeri 17 km, Balıkesir.
  • 266-612-1010
  • FAX: 266-612-1023
  • Satinalma FAX: 266-612-1294