Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

TARİHÇE
 • Misyonumuz

  Tıbbi açıdan yeterli donanıma sahip, ülkenin sağlık sorunlarını bilen hekimler yetiştirmek ve sahip olduğu hizmet standartlarını sürekli geliştirerek çağdaş düzeyde tanı ve tedavi hizmeti sunan bir Araştırma ve Uygulama Hastanesi olmaktır. Hastalarımızın beklentilerini; konusunda uzmanlaşmış çalışanlarımızla, dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, en üst düzeyde, kaliteli, etkin ve verimli bir şekilde karşılamak.

  Vizyonumuz

  Hastaya hizmette bilimsel verilerin kılavuz alındığı ve etik kuralların benimsendiği hekimlik anlayışı ile; çalışanlarımızın memnun ve mutlu olduğu güler yüzlü, çağdaş uluslararası düzeyde tanınan ve çevreye saygılı sağlık hizmeti vermektir.

  Tarihçe

  Hastanemiz 31.08.2009 tarih ve 27335 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik ile kurulmuş ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzalanan protokolle Çağış Kampüsünde bulunan 150 yataklı geçici binasında hizmet vermeye başlamıştır. 20 branşta sunulan poliklinik hizmetleriyle ve laboratuarlarıyla her geçen gün büyüyen hastanemizde 2009 yılı Aralık ayında ameliyat yapılmaya başlanmıştır.

  Güncel

  Hastanemiz bünyesinde 75 öğretim üyesi, 40 araştırma görevlisi doktor, 145 idari ve yardımcı sağlık personeli (hemşire, sağlık teknisyeni, paramedik) çalışmaktadır. Hastanemizde Kan Bankası, Kardiyoloji Anjiyo Ünitesi, Böbrek Taş Kırma Ünitesi (ESWL), Endoskopi Ünitesi, Bronkoskopi Ünitesi, Dijital Röntgen, Kemik Dansitometri, Mr, Mamografi, Bilgisayarlı Tomografi, Ultrason, 1. basamak Genel Yoğun Bakım Ünitesi hizmet sunmaya devam etmektedir. Toplumun beden ve ruh sağlığının korunmasına yönelik kaliteli tanı ve tedavi hizmetlerini çağdaş ve güvenilir bir ortamda, hasta ve sağlık çalışanlarının haklarına uygun bir şekilde sunan, eğitim-öğretim yapılması için uluslararası standartlarda gerekli altyapıyı oluşturan bir araştırma ve sağlık kurumu olmayı misyon edinen hastanemiz 200 yataklı yeni kalıcı modern binasında faaliyetlerini sürdürmektedir.Resim Galerisi

İletişim

 • © 2018 Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
 • Çağış Yerleşkesi.10145 Bigadiç yolu üzeri 17 km, Balıkesir.
 • 266-612-1010
 • FAX: 266-612-1023
 • Satinalma FAX: 266-612-1294